Yritysautot kaikkiin tarpeisiin

Delta Autossa teitä palvelee keskitetty yritysmyyntimme sekä paikallisesti autotaloissa (13 toimipistettä) työskentelevät yritysmyyntiin erikoistuneet myyjät.

Räätälöimme aina yrityksellenne sopivan palvelukokonaisuuden ja olemme turvallinen kumppani kaiken kokoisille yrityksille. Teemme yhteistyötä kaikkien Suomessa toimivien rahoitus- ja leasingyhtiöiden sekä muiden, autokantaa hallinnoivien yritysten kanssa.

Kokenut yritysmyyntitiimimme ja laaja kumppaniverkostomme ovat käytettävissänne autokannan, rahoitusvaihtoehtojen sekä yrityksenne autopolitiikan suunnittelussa.

Tarjoamme myös joustavan tavan hankkia ja rahoittaa autot yrityksenne käyttöön: DeltaDrive for Business.

Pääset suoraan Hyötyajoneuvot sivulle tästä.

Ota yhteyttä yritysmyynti@delta.fi

Kauttamme saatte yrityksellenne kaikki autoiluun liittyvät palvelut:

Laadukkaat ja monipuoliset yritysautot:
  • Kia, Mitsubishi, Mazda ja Opel merkkivalikoima uusista sekä vaihtoautoista
Yrityksellenne sopivat rahoitusratkaisut:
  • Kaikki rahoitusmuodot sekä kumppanit: huolto- sekä rahoitusleasing tai osamaksu
  • Kauttamme saatte tarvittaessa myös lyhytaikaiset sijais- sekä odotusautot
Huoltopalvelut:
  • Merkki- ja monimerkkihuolto
  • Vauriokorjaamo
  • Edullinen sijaisauto huollon tai korjausten ajaksi
  • Rengassäilytys
  • Huoltoon nouto- sekä palautuspalvelu
Autojen toimitus- sekä noutopalvelut
Asiakaskohtaiset puitesopimukset sovittavista palveluista sekä eduista
Työsuhdeautoratkaisut

Paikallinen yritysmyyntitiimimme auttaa teitä kaikissa autoiluun liittyvissä asioissa:

Forssa

Jyri Räikkönen

0503280464

jyri.raikkonen@delta.fi

Helsinki, Herttoniemi .

Otto Nyström

040 342 7044

otto.nystrom@delta.fi

Helsinki, Konala

Mikko A Leinonen

0504630934

mikko.a.leinonen@delta.fi

Hämeenlinna

Elina Ruuskanen

0403427226

elina.ruuskanen@delta.fi

Jyväskylä

Timo Pietikäinen

0400623032

timo.pietikainen@delta.fi

Järvenpää

Marko Uhtakari

0504488148

marko.uhtakari@delta.fi

Kotka

Mauri Kervinen

0503474388

mauri.kervinen@delta.fi

Lahti

Mika Saranlinna

04578815260

mika.saranlinna@delta.fi

Oulu

Ari Laurila

0503861442

ari.laurila@delta.fi

Pori

Toni Kaulen

0503274056

toni.kaulen@delta.fi

Tampere

Jani Lehtinen

0504360600

jani.lehtinen@delta.fi

Turku

Markku Juvonen

04578815264

markku.juvonen@delta.fi

Kuopio

Antton Koskela

0403427453

antton.koskela@delta.fi

Keskitetty yritysmyyntimme palvelee suuryrityksiä, valtionhallinnon toimittajana (Hansel) virastoja sekä laitoksia, kuntia ja kaupunkeja:

Otto Nyström

Helsinki, Herttoniemi .Hansel-asiakkuudet

040 342 7044

otto.nystrom@delta.fi

Timo Takkinen

Yritysmyyntijohtaja

050 431 9261

timo.takkinen@delta.fi